Dnes je neděle 29. ledna 2023., Svátek má Zdislava
Počasí dnes -7°C Oblačno

Umírající kobyla už kope. Tlustý o Bendovi a dalších lidech z ODS

Umírající kobyla už kope. Tlustý o Bendovi a dalších lidech z ODS
Vlastimil Tlustý | zdroj: Mediafax

Nejvíc kope umírající kobyla, říká na vládní rošádu mezi ministerstvy a obsazení postů ve vládě exministr financí a bývalý poslanec ODS Vlastimil Tlustý. Občanští demokraté nemají podle něj žádnou dlouhodobou strategii, zjevně prý vyhrávají okamžité nápady „Ještě bych pochopil, že nemají strategické myšlení, ale oni nemají ani pud sebezáchovy,“ diví se nad jednáním svých bývalých stranických kolegů.

Někdejší šéf poslaneckého klubu po oficiálním oznámení premiéra Petra Nečase, kdo nakonec obsadí ministerská křesla obrany a dopravy, usoudil, že ODS vychází z přesvědčení, že už toho nemůže víc zkazit, že už být hůř nemůže. „Mohou se hodně mýlit, protože svými rozhodnutími situaci výrazně zhoršují, budou překvapeni, kam až se dostanou. Strkají hluboko hlavu do písku,“ konstatuje Tlustý.

Peake v čele obrany – to je karikatura

Předsedkyně nejmenší vládní strany LIDEM Karolína Peake v čele obrany – to je pro něj karikatura. „Vládní strany nemají lidi, které by mohli někam posadit. Slučují ministerstva jen proto, aby je se stávající hrstkou osobností obsadily,“ dodává. A osobnosti, které by mohly nasadit, mít nemohou, protože prý postupují podle vtipu: Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Kdo nic nezkazí, je odměněn. Kdo je odměněn, je povýšen. Kdo je povýšen, ten nic nedělá.

Zdroje: