U Krumlova se zřítilo rogalo. Pilot pád z jednoho kilometru nepřežil

- Aktuality autor: Danica Klein

U Velešína na Českokrumlovsku dnes dopoledne havaroval motorový paraglaiding. Jeho pilot nehodu nepřežil, řekla českokrumlovská policejní mluvčí Michaela Pavlíčková. Přesné příčiny nehody policisté zatím neznají.

Nehoda se stala kolem 08:30 poblíž sídliště ve Velešíně. Na místo dorazila kromě policistů také záchranná služba, její lékař však pouze konstatoval smrt pilota. Podle prvních informací policistů se jednalo o motorové rogalo, ale později upřesnili, že havaroval motorový paraglaiding.

Z výšky jednoho kilometru

Podle ředitele jihočeské záchranné služby se stroj zřítil z výšky asi 100 metrů. "Když jsme dorazili na místo, lidé muže, kterému bylo mezi 30 a 40 lety, resuscitovali. Naše dvě posádky se jej také následně pokoušely oživit, ale muž podlehl mnohočetným těžkým poraněním trupu a končetin," řekl Slabý.

Nejedná se o první letošní leteckou nehodu v jižních Čechách. Na Jindřichohradecku spadlo 29. května malé civilní letadlo. Letěli v něm dva lidé. Pilot vyvázl bez zranění, pasažér utrpěl pohmožděniny a byl převezen vrtulníkem na traumatologii českobudějovické nemocnice.

Tagy: nehoda pilot Krumlov

Zdroje: ČTK