Tornádo se přehnalo státem Mississippi, deset zraněných

VIDEO - Aktuality autor: Michal Polák

Tornádo se v neděli přehnalo třemi okresy centrální části amerického státu Mississippi. Zraněno bylo podle agentury Reuters nejméně deset lidí. Živel strhával střechy domů a poškodil několik budov v areálu Jižní mississippské univerzity. 

Tornádo, Mississippi

Tornádo, Mississippi,zdroj: Profimedia.cz

Hlavní nápor tornáda zřejmě postihl město Hattiesburg. Živel tam udeřil kolem 17:30 místního času (pondělí 00:30 SEČ), řekl mluvčí úřadu pro mimořádné události Jim Hennessey. 

Okresní policejní šéf Billy McGee řekl televizi CNN, že ví o deseti až 15 lidech, kteří byli převezeni do nemocnice. Jejich zranění prý ale nejsou vážná. Kabelová televize odvysílala záběry řady těžce poškozených domů ve městě. 

V sousedním městě Petal bylo poškozeno nebo zničeno nejméně sto domů, těžce zasaženo bylo i několik podnikových areálů, včetně skladu počítačových součástí. Agentuře Reuters to řekl starosta Hal Marx, podle něhož ale místní obyvatelé, zdá se, vyvázli jen s drobnými poraněními. 

"Většinou jsou lidé jen otřeseni a v šoku," řekl Marx. 

Hennessey řekl, že zprávy o škodách stále přicházejí. Tornádo podle něj poškodilo několik budov v areálu místní univerzity. 


Univerzitní baptistický duchovní Kris Walters vylíčil, že se se dvěma svými dětmi schoval na toaletě, kde se přikryli matrací. Když se bouře přehnala, zjistil, že jeho dům je těžce poškozen. 

"Žiju tu 40 let a to je poprvé, co jsem viděl takové tornádo," řekl Walters. 

Univerzitní profesor Jody Bass řekl televizi CNN, že krytina na jeho domě byla úplně stržena a na střechu dopadaly stromy. 

"Spousta domů v této ulici úplně ztratilo střechy," řekl Bass. Univerzitní koleje byly podle něj naštěstí téměř prázdné, protože studenti odjeli na prodloužený víkend.

Tagy: USA tornádo mississippi

Zdroje: ČTK