Dnes je úterý 26. ledna 2021., Svátek má Zora
Počasí dnes -1°C Slabé sněžení

Topolánek sehnal práci v Nabuccu. Nebude zpívat, ale řešit plyn

Topolánek sehnal práci v Nabuccu. Nebude zpívat, ale řešit plyn
zdroj: Mediafax

Bývalý premiér a předseda občanských demokratů Mirek Topolánek by se měl brzy objevit v Nabuccu. Neznamená to však, že by exšéf ODS zpíval ve slavném „sboru otroků" ve Verdiho opeře.

Nejde o Verdiho operu, jedná se ale o chystaný plynovod, který má podle plánu za cíl snížit závislost států Evropské unie na ruských dodávkách plynu. A podle informací ParlamentníchListů.cz právě tam do vysoké funkce Topolánek míří.

Topolánek před několika dny přiznal pro deník MF Dnes, že vyjednává o vysoké funkci v mezinárodní organizaci. „Existuje jedna vedoucí pozice v organizaci s větším než evropským působením, je to blízké mému oboru, tedy energetice. Mám zájem do té instituce vstoupit," sdělil bez dalších podrobností expremiér. Současný předseda vlády Petr Nečas prohlásil, že se snaží pro Topolánka najít funkci či pozici v některé mezinárodní instituci.

Důvěryhodný zdroj potvrdil ParlamentnímListům.cz, že se jedná právě o firmu Nabucco Gas Pipeline International GmbH se sídlem ve Vídni. „Je to pro Topolánka ideální pozice. Využije svoje politické kontakty, bude moci cestovat, což jej baví a na funkci mu bude stačit i jeho jazyková vybavenost, protože využije svou ruštinu,"uvedl zdroj.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,460 21,580
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma