Dnes je pátek 27. ledna 2023., Svátek má Ingrid
Počasí dnes -3°C Zataženo

To snad byli dřív ve vládě tupí, čílí se podnikatelský guru na Kalouska

To snad byli dřív ve vládě tupí, čílí se podnikatelský guru na Kalouska
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Záměr ministra financí Miroslava Kalouska snížit daňové paušály pro OSVČ pořádně vytočil živnostníky i střední podnikatele. Představitelé Strany soukromníků ČR proto v otevřeném dopise premiéru Petru Nečasovi proti této úvaze ostře protestují. A nesouhlasí se snížením byť jen o jediné procento, dodává místopředseda Rudolf Baránek.

Málokdo se může cítit tak oprávněn mluvit za živnostníky a podnikatele jako nynější místopředseda Strany soukromníků ČR Rudolf Baránek. Jako soukromý podnikatel začal už v říjnu 1989 a o dva měsíce později už spoluzakládal Sdružení československých podnikatelů. Jako jeho předseda se zasadil o privatizační zákony, od roku 1992 se postavil do čela nově vzniklé Strany podnikatelů, živnostníků a rolníků ČR.

Nyní je spolu s předsedou SsČR Rostislavem Senjukem a členem předsednictva Bedřichem Dandou podepsán pod otevřený dopis premiéru Petru Nečasovi, v němž společně s představiteli 26 organizací zastupujících OSVČ ostře protestují proti úvaze ministra financí Miroslava Kalouska snížit daňové paušály pro osoby samostatně výdělečně činné. SsČR se částečně podílela na tvorbě programu ODS 2010 a pasáže o živnostnících jsou převážně z její dílny.

Celý článek na ParlamentniListy.cz