Téměř čtyři pětiny e-mailů v ČR tvoří spam z Ruska a USA

- Aktuality autor: Petr Kubec

Bezmála 80 procent všech e-mailů v České republice tvoří spam z Ruska a USA. Mezi nejrozšířenější druh spamu patří hromadná korespondence, která tvoří až 90 procent veškeré nevyžádané pošty. Například ze zmíněného Ruska přichází do schránek denně až 15 milionů zpráv. Vyplývá to z průzkumu internetové firmy Seznam.cz.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: ThinkStock

"Hromadná pošta je i nešvar českých internetových podnikatelů, kteří stále nedodržují základní pravidla pro rozesílání komerčních sdělení. Právě pro ně jsme připravili stránku se základními pravidly a dvěma jednoduchými nástroji. Jedním z nich je Feedback Loop, který napomáhá odesílatelům čistit jejich databázi od adres, které jejich zprávy označily jako spam. Druhým je pak List Unsubscribe usnadňující uživatelům odhlášení z odběru," uvedl produktový manažer Seznam Emailu David Finger.

Seznam je největším provozovatelem bezplatných e-mailů v Česku. Do schránek uživatelů Seznam.cz Emailu denně míří více než 81 milionů zpráv, o Vánocích nebo na začátku prázdnin je to ještě o třetinu více. Z toho již na vstupu spamový filtr zadrží 65 milionů zpráv. Ze zbývajících 16 milionů je asi 70 procent hromadná pošta, ze které se mezi spam odfiltruje asi deset procent.

Tagy: Rusko USA e-mail spam

Zdroje: ČTK