Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 0°C Smíšené přeháňky

Svačinky jako z pohádky? Stačí vykrajovátka a velká fantazie

Svačinky jako z pohádky? Stačí vykrajovátka a velká fantazie
Návštěva z jiné galaxie. Jen je potřeba si pamatovat, jaký byl v krabičce výchozí počet očí. | zdroj: Profimedia

Čtyřletému Filipovi jeho školkové svačiny závidí celá třída a všichni napjatě očekávají, co na ně vykoukne, až otevře svou krabičku. Mezi kousky ovoce, zeleniny a sušenek už našel třeba celou Tlapkovou patrolu, roboty, dinosaury nebo jiné postavičky oblíbené mezi dětmi.

Příprava školní svačiny nebývá pro většinu rodičů vrcholným zážitkem. Najdou se ale i tací, kteří si tuto činnost naplno užívají a svačinové krabičky jsou tak drobným uměleckým dílem. Třicetiletá Marta Szymborská z britského Eveshamu se na tvorbu jídla pro svého syna těší každý den.

S kreativními svačinkami začala hned, jak se po lockdownu znovu mohly otevřít školy a školky. Svačinky má sladěny dokonale - barevně, chuťově a navíc lahodí oku. Filip totiž nedostává obyčejný chléb, vždy z něj jeho maminka vykouzlí nějakou postavičku.

Za těch pár měsíců si pořídila už pořádný arzenál vykrajovátek a fixů s potravinářskými barvami. Veselost ale nezajišťuje jen toast, ale i vtipné doplňky, kterými zdobí zbytek jídla - z ovoce tak na Filipa vykukují očička, lístečky, zvířátka nebo autíčka. 

Je to takový můj ranní rituál, relaxuju u toho víc, než nad šálkem ranní kávy, nechala se slyšet Szymborská přezdívaná Vincent van Chléb.

Jen už nikde neuvádí, v jaké podobě se jí krabičky vrací domů...

Zdroje:
Profimedia