Statisíce Američanů požadují vyhoštění Justina Biebera

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Více než 270 tisíc Američanů podepsalo internetovou petici za vyhoštění kanadského popového zpěváka Justina Biebera na oficiálních webových stránkách americké vlády. Bílý dům jí však z formálních důvodů nemůže vyhovět.

Dvacetiletý idol dospívajících dívek, známý také svými manýry "rozmazleného spratka", vlastní americké pracovní povolení. Jeho odpůrci od konce ledna sbírali podpisy pod petici, jíž se ze zákona musel zabývat Bílý dům. 

"Chceme, aby nebezpečný, bezohledný, destruktivní a drogy zneužívající Justin Bieber byl vyhoštěn z USA," žádali petenti. "Ohrožuje nejen bezpečnost naší země, ale má také neblahý vliv na naši mládež," zdůvodňovali svou žádost. 

Jejich iniciativa nyní byla zamítnuta z formálních důvodů. O odejmutí pracovního povolení mohou rozhodnout jen soudy a není to věc prezidenta Spojených států, vysvětlil Bílý dům, který té příležitosti využil k obhajobě reformy imigrační politiky. 

Taková reforma je prý nutná nejen z morálních důvodů, ale také z ekonomických. Experti předpokládají, že rozumnější přistěhovaleckou politikou se dá v příštích 20 letech snížit státní deficit o bilion dolarů. 

"Pro ty, kteří přepočítávají: to je 12,5 miliard vstupenek na koncert nebo 100 miliard CD s prvním albem pana Biebera," uvedl Bílý dům. 

Skandály spojené s divokými večírky v poslední době zastínily Bieberovu hudební aktivitu. V polovině ledna policie našla v jeho domě u Los Angeles kokain. Prohlídku jeho příbytku vyvolalo udání, že na sousedův dům házel Bieber vajíčka. 

Rovněž v lednu byl Bieber zadržen v Miami, kde se podle policie pod vlivem alkoholu zúčastnil nelegálních automobilových závodů. Obžaloba ho viní z bezohledné jízdy a tvrdí, že řídil bez platného řidičského průkazu, pod vlivem drog a při zatýkání kladl odpor. 

V Kanadě úřady řeší mimo jiné případ napadení řidiče luxusní limuzíny převážející Biebera s jeho kolegy na konci loňského roku v Torontu. 

Tagy: Bílý dům petice vyhoštění Spojené státy americké populární kultura

Zdroje: ČTK