Spor mezi pozůstalými Václava Kočky a vrahem Ďuričkem se rozjíždí!

- Aktuality autor: Nikola Velvarská

Pražský městský soud se dnes bude zabývat sporem tří pozůstalých po Václavu Kočkovi mladším s pražským podnikatelem Bohumírem Ďuričkem. Ďuričko Kočku zavraždil, soudy mu za to v roce 2009 uložily trest 12,5 roku vězení.

Dvě děti a bývalá mužova družka se žalobou na ochranu osobnosti domáhají v souvislosti s vraždou zaplacení odškodného v celkové výši deset milionů korun.

Ďuričkův čin podle žaloby závažně zasáhl do rodinného života Kočkovy bývalé přítelkyně a dětí. "Přiznaná částka by měla odrážet fakt, že žalovaný disponuje majetkem značné hodnoty a náhrada například ve stovkách tisíc korun by se jej prakticky nedotkla a účelu satisfakce by jí nemohlo být dosaženo," uvedl právní zástupce Petr Kočí.

Tragická událost se stala 9. října 2008 kolem 23:10 v pražské restauraci Monarch po křtu a autogramiádě knihy tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Ďuričko a Kočka mladší se tehdy dostali do roztržky, při které Kočka mladší podnikatele nejméně jednou udeřil do obličeje. Ďuričko pak vytáhl od pasu zbraň, namířil na svého protivníka a třikrát na něho vystřelil z bezprostřední vzdálenosti. Každý z výstřelů byl smrtelný.

Tagy: soud vrah spor Kočka Ďuričko

Zdroje: ČTK