Soud zamítl Kramnému žádost o propuštění z vazby

- Aktuality autor: Šárka Novotná

Petr Kramný, obviněný z vraždy manželky a dcery v Egyptě, zůstává ve vazbě. Okresní soud v Karviné zamítl jeho žádost o propuštění. 

Petr Kramný

Petr Kramný,zdroj: Profimedia.cz

Proti pondělnímu rozhodnutí si Kramný podal stížnost. Rozhodovat bude Krajský soud v Ostravě. Podle žalobce Víta Legerského soud tak rozhodl, protože údajně hrozí, že by se Kramný vyhýbal trestnímu řízení či se skrýval

"Soud nepřijal jeho písemný slib. Ani nestanovil dohled probačního úředníka. Tyto instituty nepovažuje za dostatečné," řekl dozorující státní zástupce. Dosavadní vyšetřování loňské smrti dvou Češek v egyptském letovisku komentovat nechtěl. Egyptská policie nikoho neobvinila, česká Kramného. Manžel a otec mrtvých vinu odmítá. 

Advokátka obviněného Jana Rejžková s ponecháním Kramného ve vazbě nesouhlasí. Po rozhodnutí soudu novinářům řekla, že považuje setrvávání Kramného ve vazbě za neústavní. Její klient podle advokátky před soudem navíc řekl, že se necítí v dobrém psychickém stavu. 

Uvedla také, že zamítnutí návrhu očekávala. Odvolání podala hned v soudní síni. "Ve spisu se nenachází důkazy, podle nichž by se klient podílel na smrti manželky a dcery. Dokonce spis, který nám byl doručen z Egypta, vyvrací obvinění, které bylo na území České republiky proti mému klientovi vzneseno," řekla. 

Eskorta maskovaných členů vězeňské služby Kramného do budovy soudu přivezla před 09:00. Rozhodnutí padlo hodinu po poledni. "Jednání bylo tak dlouhé, protože má řeč byla poměrně obsáhlá," vysvětlila advokátka. Zvaží trestně právní kroky proti zpracovatelům znaleckých posudků. "Nebudu říkat kterých. Nebudu odhalovat ani taktiku. Existuje ale ustanovení v trestním zákoníku, který se jmenuje křivý posudek," řekla pouze.    

Matka s dcerou zemřely koncem loňského července v hotelu v egyptské Hurghadě, kde rodina trávila dovolenou. Média původně spekulovala o tom, že ženy byly otráveny, posléze se objevily informace, že je mohl zabít elektrický proud. Kramný vinu od počátku popírá. Svůj postoj nezměnil. Moravskoslezští policisté, kteří ho obvinili z vraždy koncem února, dosud příčinu úmrtí nekomentovali. Stejně tak zatím nebyly zveřejněny výsledky pitvy ani výsledky testu na detektoru lži, který Kramný podstoupil. 

Tagy: soud Egypt trestní stíhání Češi v zahraničí vražda v Hurghadě případ Kramný čeští turisté

Zdroje: ČTK