Soud projedná odvolání muže, který údajně upálil tělo manželky

- Aktuality autor: red

Pražský vrchní soud dnes projedná odvolání v případu muže, kterého Krajský soud v Praze potrestal 14 lety vězení za vraždu manželky. Třicetiletý muž svou o rok mladší ženu podle obžaloby polil benzínem a zapálil. Svou vinu popírá.

Tragická událost se stala loni v srpnu v Mnichovicích na Benešovsku. Muž podle spisu zamkl manželku v technické místnosti jejich rozestavěného rodinného domku a poté ji upálil. Manželé měli před rozvodem, hádali se prý o majetek i o výchovu jejich nezletilých dětí.

Obžaloba muže původně vinila z vraždy obzvlášť trýznivým způsobem. Podle znalců, kteří vypovídali u prvoinstančního soudu, však byla žena v době svého upálení s velkou pravděpodobností v bezvědomí.

Muž před soudem uvedl, že by nikdy nezabil matku svých dětí. S manželkou se prý v den její smrti sešel v blízkosti jejich rodinného domu. Chvíli poté, co se rozloučili, údajně uviděl auto, které přijíždělo k domku. Dorazil tam asi za pět minut a zjistil, že uvnitř hoří. Zpanikařil a utekl. Dům podle něj zapálila manželka, aby se mu pomstila. Požár se jí prý potom vymkl z rukou.

Zdroje: ČTK