Dnes je úterý 17. května 2022., Svátek má Aneta
Počasí dnes 19°C Dešťové přeháňky

Sobotka: Řež v ČSSD nebude. Budeme táhnout za jeden provaz

Sobotka: Řež v ČSSD nebude. Budeme táhnout za jeden provaz
zdroj: Mediafax

Sociální demokraté podle jejich statutárního místopředsedy Bohuslava Sobotky už táhnou za jeden provaz a analýzy povolební situace hází za hlavu. Sobotka, který má ambice stát se předsedou strany, to uvedl v pořadu Studio Česko.

Pokud nad s sebou nemají sociální demokraté bič, tak nejsou s to táhnout za jeden provaz," popisovala v minulých dnech řada komentátorů dění v ČSSD. Reagovali tak na situaci ve straně, kdy se mezi oranžovými politiky vzedmula ostrá slovní potyčka. 

„Přijel jsem z dovolené a četl jsem titulky ´ČSSD jako rozhádaná parta´, to mne překvapilo. Minulý pátek jsme se ale dohodli na tom, že tudy nepůjdeme. Budeme naopak poukazovat na chyby vlády, což voliči chtějí. To je cíl," zmínil k tomu nyní Sobotka v rozhovoru pro  Studio Česko. Poté slíbil, že ČSSD už skutečně nebude onou "rozhádanou partou."

V souvislosti s potyčkami například ParlamentníListy.cz v minulých dnech napsaly, jak souboj o post předsedy ČSSD bude zřejmě probíhat: jako tenisová čtyřhra. Oba hlavní sokové - Bohuslav Sobotka a Michal Hašek - mají totiž na své straně výrazné spoluhráče. O koho jde?

Celý článek na ParlamentniListy.cz