Dnes je sobota 4. února 2023., Svátek má Jarmila
Počasí dnes 3°C Sněhové přeháňky

Skutečně vážná situace: Brzy na nás udeří silný hospodářský otřes

Skutečně vážná situace: Brzy na nás udeří silný hospodářský otřes
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Hlavní čísla z bankovních rozvah ukazují, že pád bank je nevyhnutelný a jenom potvrzují nutnost vytvoření nového finančního systému do konce tohoto roku, nebo nejpozději na začátku roku příštího, uvedl nedávno jeden britský deník (Iliad Telegraph).

Také dodal varování, že nebude-li podniknuto nic k nastartování nového finančního mechanismu, dá se očekávat dlouhý propad a stagnace, daleko horší než byla ta v roce 1930. S tvrzením se zcela ztotožňuje i ekonomka Květa Pohlhammer Lauterbachová, předsedkyně Sdružení žen, bývalá členka KDU-ČSL.

Zničení eura?

"Ta situace je skutečně vážná. Na to, aby se ji podařilo zvrátit či usměrnit na co nejmenší možné následky, by to chtělo ale i větší odvahu politiků - těch evropských. Velkým problémem totiž je, že se evropská politická elita nedokáže sjednotit - a to zbytek světa vnímá a dokáže toho s velkou pravděpodobností využít. Koneckonců - potíže, které sledujeme, mohou být jen důsledkem snah o zničení či oslabování eura," řekla ekonomka Lauterbachová.

Podle ní se objevují nejen ve světě, ale i v Evropě a potažmo také v Česku ojediněle hlasy finančních analytiků hovořící o tom, že skutečně hrozí vážné ekonomické problémy v řadě míst světa, ovšem nikdo jim nechce dopřát dostatečný prostor k poslouchání.

Celý článek naleznete na ParlamentniListy.cz.