Skáče to, leze to, štípe to a v USA to podávají jako lahůdku

- Magazín autor: pal

Řadě lidí naskočí husí kůže při představě, že by měli pozřít červa nebo brouka. Ve Spojených státech se přitom objevuje stále více restaurací, které nabízejí tuto neobvyklou pochoutku plnou přírodních bílkovin. Zajímavostí je, že OSN považuje hmyz za alternativní potravinu budoucnosti, která může nasytit miliony lidí. 

Ilustrační foto: Dáte si, nebo si necháte zajít chuť?

Ilustrační foto: Dáte si, nebo si necháte zajít chuť?,zdroj: ThinkStock

Podle odborníků na výživu je pojídání hmyzu velmi ekologické. V porovnání s chovem skotu na maso, který zatěžuje životní prostředí víc než využívání některých alternativních zdrojů potravy, kam patří i hmyzí pochoutky.

Hmyz by se přitom dal považovat za "superpotravinu", která by mohla pomoci odvrátit hladomor. 

Nezamáčknout, ale rovnou sníst

"Našim záměrem je nabídnout lidem v rámci trhu s potravinami jiný druh proteinů. Největším úkolem, který je před námi, je přesvědčit další lidi, aby naše jídlo ochutnali," říká původem Mexičanka Franciska Monica Martinezová z kalifornského hmyzího bistra Don Bugito (Pan Brouček), která Američanům nabízí hmyzí speciality ze své země.

Hosté si v jejím bistru mohou pochutnávat na cvrčcích s čokoládovou polevou nebo na červovi s pikantním kořením.

Mnoho návštěvníků se samozřejmě ze začátku zděsí, když jim přinesou nevábně vypadající pochoutku. Později ale přiznávají, že brouci a červy mají zajímavou chuť. "Nemůžu říct, že bych to jedla každý den, ale je to zábava a je to v pohodě," přiznává jedna z návštěvnic bistra Leslie Foremanová.

Brouci v sušenkách jako laskomina

Hmyz jako alternativní příjem bílkovin roky propaguje i OSN jako jednu z možností, jak v mnoha zemích zlepšit výživu obyvatel.

Kromě restaurací zkoušejí hmyz i jiné podniky zaměřené na potravinářství. Cukrářství v Bitty Foods v městě Barkley nabízí pomerančovo-zázvorové sušenky z mouky, která je vytvořena z rozemletých cvrčků. "Lidi nejprve začnou zkoušet jíst hmyz v práškové formě, skrytý v potravinách, aby nebyl vidět, než se odhodlají učinit velký skok a jíst celé brouky," tvrdí šéfka cukrárny Megan Millerová.

Ve Spojených státech také postupně vznikají farmy, zaměřené na chov hmyzu. Patří mezi ně i Big Cricet Farms (Cvrččí farma), která do podniků napříč USA dodává asi 3,6 tisíce kilogramů cvrčků měsíčně a v budoucnosti chce zvýšit svoji kapacitu až na 11,3 kilogramů za měsíc. 

Tagy: Spojené státy americké kulinářství módní potraviny

Zdroje: ČTK