Dnes je neděle 5. února 2023., Svátek má Dobromila
Počasí dnes -1°C Oblačno

Servisovaný kotel je až o třetinu efektivnější a vydrží déle

Servisovaný kotel je až o třetinu efektivnější a vydrží déle
zdroj: tisková zpráva

Pravidelný servis kotle je účinnou prevencí proti nepříjemným překvapením během topné sezóny, a navíc můžete až o třetinu snížit náklady za plyn.

Pravidelné revize kotle jsou ze zákona povinné u kotlů na tuhá paliva i u těch plynových. Pokud ale jde o preventivní servisování kotle, zákonná povinnost se na vás nevztahuje. Technici však servis rozhodně doporučují. U plynového kotle může hrozit otrava oxidem uhelnatým, a proto je prevence namístě. Navíc pravidelný servis dokáže až o třetinu snížit náklady za plyn.

Většina techniků se shoduje, že lidé pravidelný servis kotle zanedbávají a situaci řeší, až když se vyskytne problém. Během topné sezóny pak energetické společnosti evidují vysoký nárůst poptávky po opravách kotlů a technici nestíhají všem vyhovět včas. Dlouhé čekání na servis v pomalu vychládající domácnosti pak může být velmi nepříjemné.

ČEZ SERVIS VYTÁPĚNÍ

ČEZ nabízí kompletní nabídku celoroční péče o plynový kotel v rámci služby ČEZ SERVIS VYTÁPĚNÍ. Součástí nabídky jsou pravidelné kontroly nejen kotle, ale i spalinových cest včetně případného čištění. Každý rok dostanete upozornění, že je čas na kontrolu, takže můžete všechny starosti o kotel hodit za hlavu. Navíc získáte i asistenční služby včetně nonstop linky pro případ havárie. Dostupnost služby v místě vašeho bydliště a informace o značkách servisovaných kotlů naleznete na stránce ČEZ SERVIS VYTÁPĚNÍ.

Komplexní balíček ČEZ stojí 199 korun měsíčně a nabízí:

  • servis plynového kotle a spalinové cesty každý rok,
  • bonus 1000 korun po roce užívání služby,
  • upozornění na blížící se kontrolu a domluvení termínu,
  • archivaci servisní dokumentace,
  • asistenční služby pro širokou škálu značek kotlů,
  • havarijní nonstop linku.

VÝHODY SERVISOVANÉHO KOTLE

Pravidelný servis plynového kotle a spalinových cest je nejlepší ochranou proti poškození kotle, před požárem, nebo dokonce únikem oxidu uhelnatého, který může být smrtelně nebezpečný. Díky každoročním kontrolám je možné snadno snížit náklady na energie až o třetinu a prodloužit životnost kotle.

A jak si poradit ve chvíli, kdy vám starý kotel doslouží? Vytápění plynem stále nabízí velmi přijatelný poměr mezi cenou a výkonem. Moderní kondenzační kotle jsou v porovnání se starými kotli efektivnější a ušetřit s nimi můžete až 30 % nákladů. S výběrem je ale dobré se obrátit na odborníky. Například ČEZ, který je druhým největším obchodníkem s plynem v Česku, tyto služby nabízí. Součástí takového balíčku je odborná konzultace, dodávka, instalace zařízení a servis. Služba zahrnuje i administrativu při žádosti o státní dotaci, takže si nemusíte lámat hlavu s papírováním. Samozřejmostí je také záruční a pozáruční servis.

Zdroje:
Inzerce