Dnes je sobota 27. února 2021., Svátek má Alexandr
Počasí dnes 7°C Oblačno

Šeich (ODS) se řítil dálnicí dvoustovkou. Ale straníci ho stejně znovu zvolili

Šeich (ODS) se řítil dálnicí dvoustovkou. Ale straníci ho stejně znovu zvolili
David Šeich (ODS). | zdroj: Mediafax

Dvakrát přišel o řidičský průkaz. Poprvé řídil opilý, podruhé se po dálnici řítil dvousetkilometrovou rychlostí. I přesto poslanec David Šeich obhájil svůj předsednický post v oblastní organizaci ODS Brno-venkov. Sám Šeich, jenž má ve sněmovně na starosti dopravní problematiku, věc označil za účelovou kampaň.

Politici z oblastní organizace nepovažují pirátství za zásadní problém. „Já jsem třeba taky překročil rychlost a pan Šeich je člověk jako každý jiný,“ citují lidovky.cz znovuzvoleného místopředsedu Vladimíra Šmerdu.

„Řízení pod vlivem se řešilo asi před sedmi lety. A co se týče překročení rychlosti, pan Šeich k tomu dnes vystoupil a říkal, že se to stalo před hodně dlouhou dobou a účelově to na něj někdo vytáhl teď, těsně před sněmem,“ dodává místopředseda.

Šeich přišel o řidičák poprvé v roce 2006, když řídil pod vlivem alkoholu. Strážníci mu tehdy při dechové zkoušce naměřili 2,4 promile alkoholu v krvi. Nesměl řídit 14 měsíců a zaplatil pokutu 45.000 korun. Podruhé o řidičký průkaz přišel nedávno, když jel po dálnici D1 rychlostí více než 200 kilometrů v hodině.

Poslanec Šeich v organizaci Brno-venkov zvítězil nejnižším možným rozdílem už v prvním kole, kdy dostal 51 hlasů.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,190
USD 21,610 21,730
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma