Dnes je pondělí 30. ledna 2023., Svátek má Robin
Počasí dnes -2°C Občasný déšť se sněhem

Schwarzenberg ostře zareagoval na Fischerovu kritiku

Schwarzenberg ostře zareagoval na Fischerovu kritiku
Karel Schwarzenberg | zdroj: Mediafax

Prezidentský finalista, který skončil za Milošem Zemanem (24,21 procent) jako druhý v pořadí s 23,40 procenty hlasů, se na svém oficiálním webu vyjádřil k prohlášení neúspěšně kandidujícího Jana Fischera (16,35 procent), jehož kritika směřovala k tomu, že Schwarzenberg zdiskreditoval český stát svým výrokem označujícího prezidenta Beneše za válečného zločince. Fischer tak otevřeně vyjádřil svou podporu Zemanovi.

Ve svém vyjádření kníže argumentuje faktem, že v prvním kole prezidentské volby Fischer naopak vyjadřoval svůj nesouhlasný názor vzhledem k podpoře Zemana coby potenciálního prezidenta. 

Schwarzenberg popisuje situaci slovy: "Jan Fischer založil svoji kampaň na úsilí o změnu. Zdá se, že svůj názor zase změnil, neboť podpořil pokračování stávajícího paktu Václava Klause a Miloše Zemana. Chtěli jste tuto změnu?"

Dále uvádí: "V prvním kole prezidentské volby se Jan Fischer vymezoval proti Miloši Zemanovi a uváděl, že z kandidátů má názorově nejblíže ke mně. Minulý týden pak sdělil, že to bylo jen proto, aby získal podporu mých voličů pro druhé kolo. Nyní mění názor. Věřím, že lidé, kteří volili Jana Fischera na základě jeho proklamací, pochopí, že jsem pro ně stále přijatelnější než Miloš Zeman."

Zdroje:
volimkarla.cz