Sázky na volby: 15:1, že se do europarlamentu dostane Vandas

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Na volbách do europarlamentu se dá i vydělat a nemusíme proto začít hned kandidovat. Na volby si jde totiž i vsadit a jak mluví čísla o budoucnosti českého zastoupení v europarlamentu? Například 15x by se vám vklad vrátil, kdybyste věřili, že jedno křeslo dostane předseda DSSS - Tomáš Vandas. Naopak 6x by se vám vklad vrátil, kdybyste tipovali proti Janu Kellerovi za ČSSD a měli pravdu.

Pokud si chce volič přilepšit, dá se to udělat i jednodušeji, než sázet na výsledky voleb. Odhady totiž bývají dost přesné, přesto bude situace ještě zajímavá například u 5% hranice, ke které má blízko několik stran. Čísla jsou jasná a z jistého pohledu se jím dá věřit dokonce více, než předvolebním průzkumům.

Například Ivan Bartoš (Piráti) má nyní kurz 7,1 na získání křesla do parlamentu. Další stranou, která se podle odhadů ne a ne přehoupnout přes 5% jsou Svobodní. Předseda strany Petr Mach má ovšem mnohem příznivější kurz a sice 2,15.

Třetí stranou tzv. nahraně jsou Zelení. Ondřej Liška, předseda strany se může pyšnit kurzem 4,95 na to, že jedno místo v europarlamentu získá i on.

Zajímavé jsou i kurzy na outsidery voleb. Zmiňovaný Vandas je na tom ještě dobře, ovšem jeho spolustraník Ota Zaremba (2. na kandidátce DSSS) sice doma má zlato za vzpírání z Moskvy, ovšem kurz je proti němu. Přesnější řečeno 100:1 že se Zaremba do křesla ani v Bruselu, ani ve Štrasburku neposadí.

Ani za známou Kateřinu Jacques by zkušení sázkař ruku do ohně nedal. Na pátém místě kandidátky Liberálně ekologické strany získala kurz 30:1, že se do parlamentu nedostane.

(Zdroj kurzu: www.ifortuna.cz)

Tagy: Kurz kandidáti Volby do europarlamentu 2014

Zdroje: ČTK