Dnes je úterý 16. prosince 2025., Svátek má Albína
Počasí dnes -1°C Zataženo

Sazka má už jen jednoho vlastníka. PPF prodalo svůj podíl firmě KKCF

15. 10. 2012 – 13:27 | Zpravodajství | Michal Polák

Sazka má už jen jednoho vlastníka. PPF prodalo svůj podíl firmě KKCF
zdroj: Mediafax

Skupina PPF prodává svůj poloviční podíl v loterijní společnosti Sazka firmě KKCG, která tak Sazku zcela ovládne. Oznámily to dnes obě skupiny. Cenu transakce žádná ze stran nezveřejnila. Dokončení obchodu ještě musí schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Sazka se loni dostala kvůli vysokým dluhům do insolvence a následně do konkurzu. Její loterijní byznys pak v listopadu 2011 získaly skupiny PPF a KKCG, které vlastnily Sazku sázkovou kancelář stejným dílem.

"Z pohledu PPF jde o správné investiční rozhodnutí. Během jednoho roku se nám podařilo obnovit důvěru v Sazku, která dnes opět ovládá více než 90 procent loterijního trhu, a podíl PPF tak velmi dobře zhodnotit," uvedl investiční ředitel a člen vrcholového vedení PPF Martin Štefunko. 

Pro Sazku nyní podle KKCG nastává po stabilizaci čas na expanzi. "Sazka pro nás představuje velmi silnou platformu pro dlouhodobý rozvoj nejen v oblasti loterií, ale i pro další retailové byznysy na českém trhu," sdělil manažer a člen představenstva KKCG Pavel Šaroch. 

PPF i KKCG se prostřednictvím dluhů Sazky dostaly také k pohledávkám vůči společnosti Bestsport, majitele pražské O2 areny. Na spolupráci obou skupin na reorganizaci Bestsportu se podle prohlášení KKCG nic nemění.

Předchozí článek

Fischera by nyní volilo prezidentem téměř třetina lidí

Následující článek

Opilý řidič vezl pět dětí do školy a havaroval. Nadýchal dvě promile alkoholu

Nejnovější články