Sáblíková má olympijské stříbro v závodě na 3000 metrů

- Zprávy autor: Michal Polák

Martina Sáblíková získala na olympijských hrách v Soči stříbro v závodě na 3000 metrů. Česká rychlobruslařka při obhajobě zlaté medaile z Vancouveru nestačila jen na Nizozemku Ireen Wüstovou. Za olympijskou šampionkou z Turína na této trati dnes Sáblíková zaostala o 1,61 sekundy. První medaili pro pořadatelskou zemi získala překvapivě Olga Grafová na třetím místě. 

Martina Sáblíková

Martina Sáblíková,zdroj: Getty Images

Sáblíková v rozjížďce s Polkou Katarzynou Bachledovou-Curusovou nasadila rychlé tempo a získávala náskok na tehdy průběžně vedoucí Grafovou. Časem 4:01,95 vytvořila rekord dráhy, jenže největší favoritka Wüstová jela až v následující dvojici. 

Nizozemská rychlobruslařka potvrdila, že má v této sezoně výjimečnou formu. Na Sáblíkovou na mezičasech postupně získala více než dvousekundový náskok. I když o jeho část v závěru přišla, vzala si rekord dráhy rychle zpět a díky času 4:00,34 se vrátila na olympijský trůn. 

Osobní rekord 4:03,47 vynesl překvapivý bronz domácí Grafové, která odsunula na čtvrté místo německou legendu Claudii Pechsteinovou. 

Tagy: Rusko rychlobruslení Soči ZOH 2014

Zdroje: ČTK