Řidiči, který usmrtil v Šumperku chodkyni, hrozí až šest let vězení

- Aktuality autor: Jan Pastor

Policie podezírá třiadvacetiletého řidiče, který srazil v sobotu ráno na přechodu v Šumperku seniorku, z usmrcení z nedbalosti. Čtyřiasedmdesátiletá žena následkům nehody v sanitce podlehla.

Podle kriminalistů zavinil nehodu mladý řidič, kterému nyní v případě uznání viny hrozí až šestileté vězení. Dnes to řekl krajský policejní mluvčí Michal Pižurin.

"Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat, kdy v důsledku oslnění sluncem přehlédl chodkyni, jež šla po vyznačeném přechodu," poznamenal Pižurin.

Popelářské auto přejelo svého závozníka

Nehoda se stala v Šumavské ulici kolem 09:00, vůz Fiat Punto přijížděl od Temenické ulice. Záchranná služba se snažila sraženou seniorku resuscitovat, ta však na následky mnohačetných zranění zemřela. Dechová zkouška neprokázala, že by mladý řidič pil před jízdou alkohol nebo užil drogy.

V těchto dnech je to v Šumperku už druhá dopravní nehoda s tragickým koncem. V polovině září přejelo popelářské auto ve městě svého závozníka. Muž utrpěl těžká zranění, kterým po převozu do nemocnice podlehl. Nehoda se podle policie stala ve chvíli, kdy vůz couval. Okolnosti této nehody kriminalisté nadále vyšetřují.

Tagy: autonehoda Šumperk

Zdroje: ČTK