Dnes je středa 8. února 2023., Svátek má Milada
Počasí dnes 0°C Skoro jasno

Revolta v TOP09. Menšina chtěla Kalouskův konec. Většina: Do voleb buďte ticho

Revolta v TOP09. Menšina chtěla Kalouskův konec. Většina: Do voleb buďte ticho
zdroj: Mediafax

ParlamentníListy.cz získaly z důvěryhodných zdrojů informaci, že na konferenci regionálních členů TOP09 na středečním zasedání padaly návrhy, aby byl ministr financí Miroslav Kalousek zbaven předsednických funkcí.

To, že se konference uskutečnila, potvrdil redakci šéf pražské TOP09 poslanec František Laudát, její obsah však nastínil jen sporadicky.

"Nesešli se tam regionální šéfové, ale jen taková směsice členů. Tématem byl Miroslav Kalousek. Nebyly ale přijaty žádné závěry,“  uvedl pro ParlamentníListy Laudát s tím, že další informace vzhledem k časové zaneprázdněnosti případně poskytne zítra.

ParlamentníListy se dozvěděly, že většina přítomných se shodla na tom, že Miroslav Kalousek udělal mnoho chyb, nicméně, že nehodlají celou věc před nadcházejícími krajskými a senátními volbami rozpitvávat. Tento argument nakonec přehlušil menšinu členů, která požadovala okamžité řešení v podobě svolání mimořádného sněmu a zbavení Kalouska funkcí ve vedení strany. Kalouskovo chování na konci června ostře kritizoval řadový člen TOP 09 a zastupitel Prahy 10 Martin Uhlíř, když veřejně napsal, že chování ministra Kalouska v kauze CASA je na demisi.