Dnes je čtvrtek 3. prosince 2020., Svátek má Svatoslav
Počasí dnes -5°C Polojasno

Řápková nemá slitování: Běžte pracovat, nebo bude další násilí

Řápková nemá slitování: Běžte pracovat, nebo bude další násilí
zdroj: Mediafax

Brutální útoky ve Šluknovském výběžku na severu Čech, podle policistů rasově motivované, nejsou podle bývalé chomutovské primátorky a poslankyně Ivany Řápkové (ODS) ojedinělým jevem. Naopak, dá se prý očekávat jejich nárůst.

Důvodem je podle Řápkové pocit beztrestnosti a nedotknutelnosti obyvatel sociálně vyloučených lokalit. Řešením pak pouze zpřísnění vyplácení sociálních dávek a systematické učení pracovním návykům u problémových osob. Zpřísnění podmínek naopak nesmí zasáhnout ty, kteří práci poctivě hledají.

Brutální útoky ve Šluknovském výběžku na severu Čech, podle policistů rasově motivované, nejsou podle bývalé chomutovské primátorky a poslankyně Ivany Řápkové (ODS) ojedinělým jevem. Naopak, dá se prý očekávat jejich nárůst. Důvodem je podle Řápkové pocit beztrestnosti a nedotknutelnosti obyvatel sociálně vyloučených lokalit. Řešením pak pouze zpřísnění vyplácení sociálních dávek a systematické učení pracovním návykům u problémových osob. Zpřísnění podmínek naopak nesmí zasáhnout ty, kteří práci poctivě hledají.

Seky mačetou na nechráněnou hlavu, dvacítka útočníků rozbíjejících vchodové dveře jen proto, aby se dostala ke svým obětem, z nichž jednu těžce zraní. A k tomu všemu videozáznamem prokázané rasově motivované jednání romských útočníků. To jsou obrázky, které si občané vybaví při vyslovení jmén Rumburk či Nový Bor.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,380 26,460
USD 21,770 21,890
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma