Rakve s ostatky obětí nehody převážejí zpět do Belgie

- Aktuality autor: Michal Polák

AKTUALIZOVÁNO. Na letišti ve švýcarském Sionu začala dnes repatriace ostatků 28 obětí nehody belgického autobusu se školáky. Belgická armáda k transportu těl poskytla letouny C-130 Hercules. Prvních osm z 24 zraněných obětí nehody se do Belgie vrátilo už ve čtvrtek pozdě večer, dalších 12 opustilo Švýcarsko dnes.

Převoz ostatků začal podle informací policie kantonu Valais v 07:30 SEČ na letišti v Sionu. Při té příležitosti se konala smuteční ceremonie za přítomnosti představitelů kantonu a šéfa oblastní policie.

Podle serveru sionského deníku Le Nouvelliste nesli bílé rakve s ostatky dětí a hnědé s ostatky dospělých vždy čtyři policisté a nakládali je do dvou vojenských letounů. Na každé rakvi byla položena kytice. Kolem 08:15 už byly všechny rakve na palubách.

Čtěte dále: Belgie truchlí po včerejší tragické havárii, tři děti nadále bojují o život

Letadlem se do Belgie dnes vrátilo i 12 dětí, které při nehodě utrpěly zranění. Už ve čtvrtek si příbuzní odvezli ze Švýcarska dalších osm zraněných. V nemocnici v Lausanne zůstávají podle švýcarských úřadů tři děti, poslední ze zraněných je v nemocnici v Bernu.

Belgie dnes památku obětí tragické nehody školního autobusu ve Švýcarsku uctila státním smutkem. V 11:00 se země na minutu ponořila do ticha. Na půl žerdi byly spuštěny vlajky na veřejných budovách také v Nizozemsku, odkud pochází šest z 22 dětských obětí úterní nehody.

Čtěte dále: Řidič autobusu prý před nárazem manipuloval s přehrávačem videa

Tagy: nehoda autobus Belgie Švýcarsko převoz

Zdroje: ČTK