Raketový útok v Afghánistánu zabil dva vojáky NATO a šest zranil

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Dva vojáky Severoatlantické aliance dnes usmrtil a až šest dalších zranil raketový útok v provincii Kunar na východě Afghánistánu. Agentuře AFP to sdělil mluvčí alianční mise ISAF. Podle zdrojů agentury AP rakety v odlehlé oblasti u hranice s Pákistánem zasáhly americkou základnu a další dům. O život prý přišli i tři civilisté.

Oblast útoku je považována za baštu ozbrojených skupin bojujících podél nedostatečně vyznačené hranice mezi Pákistánem a Afghánistánem. Podle představitele místní policie byly rakety vypáleny směrem od afghánsko-pákistánské hranice. NATO uvedlo, že nemá informace o tom, že by byly nějaké rakety nebo granáty z Pákistánu do Kunaru vystřeleny.

Státní příslušnost obětí aliance neuvedla. Zdroje AFP informovaly o šesti raněných vojácích NATO, místní mluvčí mezinárodní koalice ale podle AP řekl, že lehká zranění utrpěli čtyři vojáci.

Letos bylo zabito už 154 vojáků

Mezinárodní síly vedené Spojenými státy bojují v Afghánistánu od roku 2001 proti radikálům v čele s fundamentalistickým hnutím Taliban. Letos bylo v zemi podle AP zatím zabito 154 příslušníků sil Severoatlantické aliance. Nejméně sto z nich byli Američané.

Aktivita povstalců v poslední době opět zesílila v rámci takzvané jarní ofenzivy, kterou rebelové vyhlásili zhruba před měsícem. Ve čtvrtek sebevražední útočníci na západě země při útoku na vládní úřad zabili sedm lidí a 12 dalších zranili.

Tagy: Afghánistán vojáci NATO

Zdroje: ČTK