Dnes je úterý 7. února 2023., Svátek má Veronika
Počasí dnes -1°C Polojasno

Pro srovnání: Jana Nagyová prý brala miliony, její předchůdci třikrát méně

Pro srovnání: Jana Nagyová prý brala miliony, její předchůdci třikrát méně
Jany Nagyová | zdroj: Parlamentnilisty.cz

Přes jeden a půl milionu korun za tři roky. Tolik dělá rozdíl, když se srovnají odměny Jany Nagyové, když působila na Úřadu vlády v době premiérování Petra Nečase, a odměny nejlépe placeného ředitele z dob Jana Fischera a Mirka Topolánka.

Podle serveru Lidovky.cz, který má údaje k dispozici, je tak evidentní, že odměny Jany Nagyové byly přemrštěné.

Nečas to tehdy odůvodňoval tím, že Nagyová „dře jako kůň“. „Moji lidé dřou jako koně. Standardně dvanáct hodin denně. K tomu často i víkend,“ tvrdil někdejší premiér.

Platové podmínky zveřejnilo nové vedení Úřadu vlády s Radkem Augustinem v čele. Na počátku srpna však odtajnilo platy svých zaměstnanců pouze za roky 2010, 2011 a 2012, tedy z dob, kdy byla vrchní ředitelkou sekce kabinetu premiéra Nagyová. Server si proto vyžádal pro srovnání i odměny, které vypláceli Jan Fischer a Mirek Topolánek.

I za nich byly vypláceny statisícové odměny, rozdíly jsou však pořád markantní. Nejvyšší odměny dostával vedoucí úřadu Jan Novák, který byl ve funkci za obou premiérů. V roce 2009 dostal navíc celkem 865 tisíc korun. To vedoucí úřadu za Nečasovy éry Lubomír Poul si během tří let přišel na 3 282 000 korun.

Pozice šéfa sekce kabinetu do května 2009 neexistovala, a tak server srovnává odměny Nagyové s nejlépe vydělávajícím ředitelem sekce. V roce 2008 dostal takový člověk bonus 236 tisíc korun, v roce 2007 „jen“ 293 tisíce korun. Přitom Nagyová dostala v „nejchudším“ roce 2010 celkové odměny 405 tisíc, o rok později už ale 1,22 milionu.

Zdroje: