Při střelbě v americké Santa Monice zemřelo nejméně sedm lidí

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Střelec v americkém městě Santa Monica v Kalifornii v pátek zabil nejméně šest lidí. Sám byl zastřelen policií. Další osoba je v souvislosti se střelbou ve vazbě. Informovala o tom dnes policie. Incident se stal v době, kdy Santa Monicu navštívil americký prezident Barack Obama.

Střelba v Santa Monice

Střelba v Santa Monice,zdroj: Getty Images

Mluvčí kalifornské dálniční policie již dříve uvedla, že hlídka obdržela zprávu o o muži ozbrojeném několika střelnými zbraněmi, který střílel na autobus a další vozidla. Jeden ze svědků popsal střelce jako bělocha ve věku přes 20 let vyzbrojeného brokovnicí a vyjádřil přesvědčení, že měl komplice. Střelec byl podle policie dopaden a smrtelně zraněn v místní univerzitní knihovně. 

Úřady rovněž objevily dvě mrtvoly v nedalekém domě zasaženém požárem. Podle policie však není jisté, zda tato skutečnost se střelbou souvisí. Místní televize nicméně s odvoláním na hasiče uvedla, že v automobilu nedaleko domu byla nalezena žena zraněná výstřelem z brokovnice, napsala agentura Reuters. 

Prezident Obama se k incidentu zatím nevyjádřil. "O incidentu víme, (prezidentovu) návštěvu to neovlivnilo. V tomto okamžiku je to záležitost místní policie," uvedl mluvčí.

Tagy: USA Santa Monica

Zdroje: ČTK