Při hromadné panice během oslav Halloweenu zemřely tři mladé ženy
1. 11. 2012 – 9:42 | Zpravodajství | Danica Klein
Při hromadné panice na oslavách Halloweenu ve sportovní hale v Madridu zemřely tři ženy ve věku 18 až 25 let. Další dvě dívky jsou v ohrožení života.
Neštěstí se stalo dnes kolem 4:00 SEČ ve velké sportovní hale Madrid Arena. Podle serveru listu El País se vytvořila tlačenice poblíž východu. Jedna z účastnic oslav španělskému rozhlasu řekla, že byl otevřen pouze jeden východ, který ucpaly davy. "Lidé plakali, byli drceni, lidé z ochranky vytahovali ty, kteří uvízli," řekla návštěvnice. V hale se konala tematická akce s elektronickou hudbou a hororovou atmosférou.
Dvě ženy zemřely po více než půlhodinové oživovací snaze záchranářů, třetí po převozu do nemocnice. Dvě vážně zraněné dívky byly v kritickém stavu převezeny do nemocnice.