Jedovatá lihovina si vyžádala život muže (†53). Kolik obětí ještě bude?

- Aktuality autor: Danica Klein

Přinášíme vám přehled obětí série otrav metylalkoholem.

Alkohol

Alkohol,zdroj: Mediafax

3. září - V Havířově zemřel na otravu alkoholem dvaašedesátiletý muž, jeho o tři roky mladší partnerka byla převezena do havířovské a později do ostravské fakultní nemocnice, kde otravě podlehla také. 

6. září - V ostravské fakultní nemocnici zemřel na otravu metylalkoholem devětapadesátiletý muž. V Budišově nad Budišovkou na Opavsku zemřela jednasedmdesátiletá žena. Pitva později potvrdila úmrtí na otravu metylalkoholem. 

8. září - Po otravě metylalkoholem zemřela dvaašedesátiletá žena z Fryštáku na Zlínsku. 

9. září - Na otravu metylalkoholem zemřela třiapadesátiletá žena z Prosenic na Přerovsku. 

10. září - V pražské Všeobecné fakultní nemocnici zemřel na otravu osmatřicetiletý muž z Příbramska. Na Přerovsku zemřela na otravu metylalkoholem jednadvacetiletá žena. Byla nalezena na ubytovně v Oseku nad Bečvou bez známek života. 

11. září - V přerovské nemocnici zemřel na otravu pětačtyřicetiletý muž z Napajedel na Zlínsku. Na otravu metylalkoholem zemřela v Komorní Lhotce na Frýdecko-Místecku osmadvacetiletá žena. Ve znojemské nemocnici zemřel na otravu metylalkoholem dvaačtyřicetiletý muž z Havířovska. V Bílovci na Novojičínsku zemřel na otravu metylalkoholem pětapadesátiletý muž. Na zlínském sídlišti Jižní Svahy našli policisté mrtvou jednašedesátiletou ženu, která zemřela na otravu metylalkoholem. 

12. září - V přerovské nemocnici zemřel na otravu metanolem třiasedmdesátiletý muž. V Havířově zemřel starší muž. Policie u něj našla lahev neokolkovaného alkoholu. Pitva potvrdila otravu metanolem. Sedmapadesátiletý řidič nákladního auta zemřel na otravu metylalkoholem v Krnově na Bruntálsku. V Ostravě zemřel devětapadesátiletý muž, který alkohol pil v Plzni, a na sever Moravy přijel vlakem. Šéf ostravského ústavu soudního lékařství Igor Dvořáček zveřejnil případ z letošního 13. května, kdy v Havířově zemřela starší žena, u které pitva odhalila otravu metanolem. 

13. září - V Ostravě zemřela na otravu metylalkoholem sedmačtyřicetiletá žena. 

14. září - Na otravu metylalkoholem zemřela šestašedesátiletá žena z Havířova. 

17. září - V ostravské fakultní nemocnici zemřela žena, která se metanolem otrávila v Českém Těšíně. 

18. září - V kyjovské nemocnici podlehl otravě metanolem devětadvacetiletý muž z Veselí nad Moravou. Policie večer oznámila, že pitva potvrdila další oběť metanolu. Šlo o sedmdesátiletou ženu ze Zlína. Ženu nalezli mrtvou 17. září, zemřela ale asi již o čtyři dny dříve. 

21. září - Sedmapadesátiletá žena otrávená metylalkoholem zemřela po dvoutýdenní hospitalizaci v havířovské nemocnici. 

24. září - Na otravu metylalkoholem zemřel v nemocnici v Havířově pětapadesátiletý pacient. V nemocnici ležel od 3. září. Ostravští policisté nalezli v bytě mrtvého šedesátiletého muže. Pitva u něj o den později potvrdila otravu metanolem. 

28. září - V rodinném domě na Frýdecko-Místecku byl nalezen mrtvý dvaašedesátiletý muž, který se otrávil metylalkoholem. 

4. října - V obci Boršice na Uherskohradišťsku byl nalezen mrtvý šedesátiletý muž. Pitva prokázala, že se otrávil metylalkoholem. 

19. října - Ve Slezské nemocnici v Opavě zemřel na otravu metylalkoholem šedesátiletý muž. Třicátou obětí série otrav se pak stal ve Fakultní nemocnici Brno šestašedesátiletý muž ze Šlapanic.     

1. listopadu - V Moravskoslezském kraji zemřel pravděpodobně na otravu metylalkoholem třiapadesátiletý muž. Příčinu úmrtí upřesní pitva.

Tagy: smrt alkohol statistika otrava metylalkohol

Zdroje: ČTK