Pražská ČSSD zvolí vedení, favoritem je zřejmě Hulinský

- Aktuality autor: red

Pražská ČSSD si dnes zvolí své vedení. O předsednickou funkci bude na krajské konferenci usilovat dosavadní šéf sociálních demokratů v metropoli Petr Hulinský i lídr loňských říjnových voleb Jiří Dienstbier mladší, který se po nich distancoval od vzniku koalice ČSSD a ODS na pražském magistrátu. Očekává se, že Hulinský svou funkci obhájí.

Nominaci na předsedu pražské ČSSD dostal z obvodních organizací kromě Hulinského také náměstek primátora Karel Březina, předseda obvodní organizace v Praze 3 Michal Kucián a místostarosta Prahy 4 Jiří Bodenlos. Dienstbier nominaci nemá, může jej ale navrhnout kterýkoliv účastník dnešní konference.

Diskuse o volbách

Podle některých členů pražské ČSSD bude spíše než volba předsednictva zajímavá diskuse o výsledku říjnových voleb a povolebním vyjednávání. Některým sociálním demokratům se totiž nelíbí, že ČSSD na pražské radnici nakonec uzavřela koalici s ODS.

O podporu přijedou pražské sociální demokraty požádat statutární místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka a jihomoravský hejtman Michal Hašek, kteří se v březnu zřejmě utkají o funkci předsedy ČSSD.

Tagy: ČSSD Praha hulínský

Zdroje: ČTK