Praha zatím vyhrála. Soud nařídil EMS dál poskytovat servis opencard

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 13. 2. 2015 19:12) - Aktuality autor: roj

Technická podpora kartám opencard zatím neskončí. Pražský městský soud vydal ve čtvrtek předběžné opatření, kterým společnosti eMoneyServices (EMS) nařídil v podpoře karet pokračovat.

Technická podpora opencard zatím neskončí

Technická podpora opencard zatím neskončí,zdroj: Profimedia.cz

Předběžné opatření bude platit po dobu trvání soudu Prahy s EMS o poskytování podpory a dluzích, které město vůči firmě má. Protože se návrh týká i servisního kartového centra, nemusí se vlastníci opencard bát, že jim karty přestanou fungovat.

"Na základě vydání předběžného opatření dne 12. února tedy společnost EMS musí zajistit servisní služby, tedy podporu k zakoupeným počítačovým programům," řekla idnes.cz primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

"Volání Prahy o pomoc u soudu jednoznačně svědčí o tom, že bez podpory opencard správně fungovat nemůže," reagoval na rozhodnutí soudu mluvčí EMS Martin Opatrný s tím, že podporu nelze zajistit bez řádných smluv.

Praha dluží EMS 170 milionů korun za technickou podporu v uplynulém půlroce, firma ji proto na konci ledna ukončila. Vedení města tvrdí, že dluhy má v plánu uhradit, neřeklo však zatím, zda akceptuje jejich výši. I proto zatím jako záložní variantu začalo opět tisknout papírové kupony na MHD.

Tagy: Česko kauza Opencard pražský magistrát eMoneyServices justice a soudy

Zdroje: ČTK