Pozor na falešné pracovníky VZP. Podomně vybírají neplatné průkazy

- Aktuality autor: Petr Kubec

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) vydala důležité varování pro všechny své klienty, kteří jsou vlastníky již neplatných průkazů. Objevilo se totiž několik případů, kdy podvodníci vydávající se za pracovníky VZP podomně tyto průkazy vybírali. Pojišťovna zdůrazňuje, že domů za klienty nikoho neposílá. Cílem podvodníků je z průkazů získat osobní údaje, zejména rodná čísla.

Ilustrační foto

Ilustrační foto,zdroj: Profimedia.cz

VZP plánuje do února příštího roku vyměnit průkazy bezmála čtyř milionů pojištěnců. Zatím jich vyměnila 1,2 milionu. "Domů za klienty pracovníci pojišťovny zásadně nechodí a staré průkazy od nich nevybírají - je výhradně na každém člověku, co s propadlým průkazem udělá," uvedl mluvčí VZP Oldřich Tichý. Lidé mohou průkaz odevzdat na pobočce, povinnost to ale není.

Poslední případ se stal v Moravskoslezském kraji v Suchdole nad Odrou. Domy v obci obcházeli muž a žena, kteří se představovali jako zaměstnanci VZP a tvrdili, že sbírají staré průkazy. Klientka se poté přišla na pobočku v Novém Jičíně zeptat, zda šlo skutečně o akci pojišťovny. Další podvedení klienti dodatečně zjistili, že je někdo bez jejich vědomí přeregistroval k jiné pojišťovně. Objevil se i případ, kdy se nepoctivci vloudili ke klientům VZP domů a vnutili jim nákup předraženého zboží.

Tagy: policie VZP Česko podvod ČR průkaz

Zdroje: ČTK