Pozor. EU může prznit obaly nejen u cigaret, děsí se výrobci

Asociace SYBA, která sdružuje firmy vyrábějící obaly, nesouhlasí s navrhovanými změnami Směrnice o tabákových výrobcích, která má zavést jednotné černobílé obaly cigaret a má zakázat jejich vystavonání v prodejnách.
Návrh směrnice se nelíbí ani prezidentovi Václavu Klausovi, který kvůli ní dokonce poslal dopis předsedovi vlády Petru Nečasovi.
EXKLUZIVNĚ Klaus v dopise navrhl Nečasovi zákaz kouření
Eurohon na kuřáky: Klaus jasně proti. A Nečas? Vyčkává
Obalová asociace SYBA považuje takový krok, který by sjednotil vzhled tabákových obalů za nesmyslný, kontraproduktivní a zcela v rozporu s trendem zavádění sofistikovaných obalů s řadou ochranných prvků k ochraně značkového zboží, jako jsou například specifické barvy či tvary obalů, které není lehké napodobit. Navrhované opatření by povolovalo tisknout pouze názvy značek, zdravotní varování a další povinné údaje. Samotné balení by bylo zcela identické napříč trhem.