Dnes je sobota 5. prosince 2020., Svátek má Jitka
Počasí dnes 3°C Oblačno

ODS pyká za koalici i konflikty uvnitř strany, míní politologové

ODS pyká za koalici i konflikty uvnitř strany, míní politologové
zdroj: Mediafax

Přelom listopadu a prosince přinesl podle průzkumu volebních preferencí agentury SANEP jasné vítězství ČSSD. Značný propad ODS přikládají politologové tomu, že doplácí na vůdčí roli v koaliční vládě, ale i vnitřním rozepřím mezi stranickými špičkami.

Nejnovější průzkum společnosti SANEP, který přiřkl vítězné ČSSD téměř 33 procent hlasů respondentů a daleko za ní nechal s 20 procenty TOP 09 a se 17 procenty ODS, podle politického analytika Lukáše Jelínka vystihuje nynější trend voličských nálad. „Před internetovými průzkumy jsem jinak velmi ostražitý, protože jde o specifický vzorek respondentů. O to více udivuje, že u internetové komunity tak jasně vítězí ČSSD," říká pro ParlamentníListy.cz Jelínek.

Podle něj ODS sklízí u voličů všechna negativa řízení koaliční vlády, stejně jako dopady fungování politické strany na celostátní i komunální úrovni.

„ODS to u veřejnosti schytává i za své koaliční partnery, především Věci veřejné. Negativní dopad měl i konflikt předsedy Nečase s místopředsedou Blažkem, stejně jako uzavírání velkých koalic po komunálních volbách. To dokáže voliče ODS znejistit, takže se jim konzistentnější teď jeví TOP 09," myslí si Jelínek.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,440 26,520
USD 21,820 21,940
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma