Poteče krev? Radikální odboráři prý trénovali, jak vyvolat bitku

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Nechcete se zítra při blokádách přimotat do rvačky? Pak se jim radši velkým obloukem vyhněte. Podle ParlamentníchListů.cz někteří radikální příznivci stávky nacvičovali ve středu potyčky s policií. Důvod? Údajně touha vyvolat konflikt, který se obrátí proti vládě.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Pokud se naplní scénář, který podle informací serveru nacvičovali radikální příznivci stávky, pak se zítra před ministerstvem financí může strhnout pořádná mela. ParlamentnímListům.cz to řekl jeden z vysoce postavených odborářů.

Někdo se chce rvát?

"Já jsem tuto informaci také zaslechl. Proto jsme požádali pana primátora Prahy Bohuslava Svobodu aby nasadil městskou policii s tím, že pokud tyto provokatéry objevíme, aby byli zadrženi a řádně potrestáni," řekl ParlamentnímListům.cz Bohumír Dufek, předseda Asociace samostatných odborů (ASO).

Pro ministra financí Miroslava Kalouska šlo o informaci, kterou slyšel poprvé. „A to má organizovat kdo? To je normální pitomost," reagoval Kalousek. „Já pevně doufám, že nebude nikdo blbnout jako v Řecku a chystat nějaké provokace. Jedině co můžu brát jako provokaci je, že zítra budou někteří odboráři na golfu," uzavřel šéf státní kas se smíchem.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Tagy: policie stávka konflikt bitka odbory