Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes 0°C Zataženo

Potápějící se TOPka šokovala: Spojíme se s ČSSD

Potápějící se TOPka šokovala: Spojíme se s ČSSD
zdroj: Mediafax

TOP 09 se ve stylu tonoucího chytajícího se stébla snaží opět získat důvěru svých voličů. Třeba kontroverzním návrhem na snížení platů politiků, kteří vykonávají víc funkcí. Ten její představili liduprázdnému sálu. A slíbili, že jej protlačí. I za cenu spojenectví s ČSSD.

TOP 09 se potápí. Vypadá to tak alespoň podle posledních výzkumů volebních preferencí, v nichž nedosahuje ani deseti procent. Příliš popularity jí nepřidala ani kauza CASA, ani ta kolem telefonátů ministra financí Miroslava Kalouska.

A tak se strana snaží kladné body získat, kde to jde. Třeba návrhem, aby politici nemohli při výkonu funkce ústavního činitele brát plat i za uvolněnou funkci na úrovni kraje či obce. Právě k tomuto návrhu zákona uspořádali poslanci Stanislav Polčák a senátorky Jana Juřenčáková a Soňa Paukrtová ve čtvrtek brífink.

Na tom byla účast nižší než malá. Kromě čtyř redaktorů a několika fotografů se o návrhu na snižování platů politiků nezajímal nikdo. To zřejmě zaujalo i přítomné řečníky, kteří se se zaujetím rozhlíželi po téměř prázdném sále.