Pospíšil na Primě nepustil Dienstbiera téměř ke slovu

- Aktuality autor: red

Nedělní Partie televize Prima měla dva hosty - současného ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) a jeho stínového protějška za ČSSD Jiřího Dienstbiera. Mluvil však převážně právě současný šéf resortu.

zdroj: Archiv

Témata nedělní politické diskuze na Primě, kterou jako obvykle sledoval analytik Břetislav Polách, je možné rozdělit do čtyř kategorií. V té první se řešila kauza údajného sledování pražských politiků agenturou ABL, druhá se zabývala odvoláním nejvyšší státní zástupkyně Renáty Vesecké, třetí snižováním platů soudců a poslední kapitola probírala novely zákona připravované Jiřím Pospíšilem a řešící například výši soudních poplatků.

"Škoda, že televize Prima neposkytuje doslovný přepis debaty, protože z toho by šlo jednoznačně ukázat, jak hodně Jiří Pospíšil v debatě dominoval. Dobrý by byl princip, který se užívá ve fotbale při držení míče a je v procentech. Já jsem ta slova sice nepočítal, ale od začátku pořadu, tedy od 11:00 až do 11:08 hovořil jen a pouze Jiří Pospíšil. Jeho oponent řekl stěží dvě věty."

Celý článek najdete na ParlamentniListy.cz

Tagy: ČSSD ODS dienstbier prima spravedlnost