Policie vyřešila téměř 20 let starou vraždu muže z Prahy

- Aktuality autor: Michal Polák

Kriminalisté v uplynulých dnech vyřešili téměř 20 let starou vraždu muže z Prahy 4 a v souvislosti s ní obvinili čtyři muže ve věku od 48 do 53 let. Jeden z podezřelých vraždu údajně naplánoval, další objednal a zaplatil dvěma mužům, kteří koncem listopadu 1993 tehdy dvaatřicetiletého muže zastřelili. Na policejním webu to dnes uvedla mluvčí Vlasta Suchánková.

Muž v poutech

Muž v poutech,zdroj: Profimedia.cz

Podle ní byl zavražděný, který zemřel na následky střelných poranění, nalezen v osobním voze Mercedes Benz před svým domem v Praze 4. Tehdejší úřad vyšetřování hlavního města zahájil úkony trestního řízení proti neznámému pachateli pro vraždu. I přes důkladné vyšetřování ale nezjistil takové skutečnosti, které by policisty opravňovaly obvinit konkrétního člověka, proto byl případ po 18 měsících odložen, uvedla mluvčí.

Letos v červnu ale speciální policejní tým Tempus případ znovu otevřel a měsíc před jeho promlčením zatkl podezřelé. Všechny čtyři podezřelé poté kriminalisté obvinili podle právní úpravy platné do konce roku 1994 z vraždy. Vyšetřováni jsou ale na svobodě.

Tagy: vražda Praha kriminalita policie ČR

Zdroje: ČTK