Policie stíhá kvůli zakázkám CzechTourismu 10 lidí

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 30. 9. 2019 12:27) - Aktuality autor: šar

Kvůli veřejným zakázkám státní agentury CzechTourism za 27,3 milionu korun stíhá policie 10 lidí. Exmanažera jednoho z odborů české centrály CzechTourismu obvinila z manipulací s tendry, dalších devět lidí za zločin podplacení. 

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek , zdroj: Profimedia.cz

"Celková výše zdokumentovaných poskytnutých úplatků činí 3,5 milionu korun," uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Policie podle něj zadržela loni v září 12 lidí, z nichž 10 nakonec obvinila. Všichni jsou stíháni na svobodě.

Zmíněný bývalý manažer se dle kriminalistů měl dopustit trestných činů zjednání výhody při zadávání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, porušení povinnosti při správě cizího majetku, poškození cizích práv a přijetí úplatku. 

Policisté kvůli případu loni zasahovali na ministerstvu pro místní rozvoj a v CzechTourismu. Kvůli podezření na nehospodárné zadávání zakázek v agentuře prověřovali i současnou ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou (za ANO).

Ta měla CzechTourism na starosti jako náměstkyně pro regionální rozvoj. Dle informací České televize však kriminalisté řeší její případ samostatně. 

Tagy: obvinění Česko domácí policie ČR korupce a úplatkářství CzechTourism

Zdroje: www.irozhlas.cz