Dnes je čtvrtek 4. března 2021., Svátek má Stela
Počasí dnes 2°C Dešťové přeháňky

Aktualizováno: Policie stíhá kvůli zakázkám CzechTourismu 10 lidí

Aktualizováno: Policie stíhá kvůli zakázkám CzechTourismu 10 lidí
Ilustrační snímek | zdroj: Profimedia.cz

Kvůli veřejným zakázkám státní agentury CzechTourism za 27,3 milionu korun stíhá policie 10 lidí. Exmanažera jednoho z odborů české centrály CzechTourismu obvinila z manipulací s tendry, dalších devět lidí za zločin podplacení. 

"Celková výše zdokumentovaných poskytnutých úplatků činí 3,5 milionu korun," uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Policie podle něj zadržela loni v září 12 lidí, z nichž 10 nakonec obvinila. Všichni jsou stíháni na svobodě.

Zmíněný bývalý manažer se dle kriminalistů měl dopustit trestných činů zjednání výhody při zadávání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, porušení povinnosti při správě cizího majetku, poškození cizích práv a přijetí úplatku. 

Policisté kvůli případu loni zasahovali na ministerstvu pro místní rozvoj a v CzechTourismu. Kvůli podezření na nehospodárné zadávání zakázek v agentuře prověřovali i současnou ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou (za ANO).

Ta měla CzechTourism na starosti jako náměstkyně pro regionální rozvoj. Dle informací České televize však kriminalisté řeší její případ samostatně. 

Zdroje:
www.irozhlas.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,190 26,290
USD 21,910 22,050
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma