Policie prověřuje údajně zmanipulované volby v další obci

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Policie prošetřuje podezření ze zmanipulování voleb ve Vojkovicích na Karlovarsku. Na základě trestního oznámení od člena volební komise policie zabavila volební lístky.

Informoval o tom mluvčí karlovarské policie Pavel Valenta. Bližší informace ale policie nechce zatím k případu sdělit. 

Podle oznámení někdo část neoznačených lístků označil hlasem pro sdružení Za rozvoj Vojkovic a Jakubova dosavadního starosty. Místopředsedkyně volební komise České televizi řekla, že ve prospěch strany vedené starostou bylo započítáno 69 nevyplněných lístků. Předsedkyně komise Miroslava Matoušková to však odmítla. "Byly to označené hlasy," uvedla. 

Starosta: Volby zmanipulovány být nemohly

Starosta Luboš Garaj si myslí, že volby nemohly být zmanipulovány. "Ty lístky by tam musely být navíc. Pokud sedí počet voličů a počet lístků, nemohlo se nic stát. Necháme to ale na vyšetřování policie," řekl. Policie začala vyslýchat členy volební komise. 

Pokud by policie zjistila, že volby byly skutečně ovlivněny, předala by věc soudu a ten by mohl rozhodnout i o opakování hlasování. 

Volby ve Vojkovicích vyhrálo právě sdružení Za rozvoj Vojkovic a Jakubova vedené Garajem. V sedmičlenném zastupitelstvu získalo čtyři křesla, konkurenční sdružení PRO DĚTI A MÍSTNÍ ROZVOJ má tři mandáty. Jeho lídr Karel Sova řekl, že se chtějí kvůli volbám obrátit na soud.

Zdroje: ČTK