Policie odložila případ letecké nehody, při níž zemřeli dva lidé

- Aktuality autor: red

Policisté odložili vyšetřování květnové nehody malého letounu na Prachaticku, při níž zahynuli dva lidé. Důvodem je to, že pilotka, která nehodu patrně způsobila, při ní zahynula. ČTK o odložení vyšetřování případu řekl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Podle odborníků má nehodu na svědomí pilotka. Pochybila například při hodnocení počasí, nezvládla pilotáž, nedosáhla doporučené výšky letu, nedodržela bezpečnou hladinu letu a následně nezastavila klesání, které vedlo k řízenému letu do terénu.

Ztráta dvou životů

Dvoumístné letadlo typu Cessna 150M havarovalo 13. května nedaleko rozhledny na Javorníku v nepřístupném zalesněném terénu. Zahynula devětadvacetiletá pilotka a osmdesátiletý pasažér. Muž zemřel na místě, žena podlehla svým zraněním v nemocnici. V době a v místě havárie byla hustá mlha. Cessna letěla z letiště Aviatického klubu v Roudnici nad Labem do Strakonic a odtud pak na Prachaticko.

Podle komisařů pilotka pochybila, když včas nepředvídala, že vlétne do horších podmínek. "Včas nepředvídala hrozbu vlétnutí do podmínek horších než předepsaná minima meteorologických podmínek pro let za viditelnosti," uvádí zpráva Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Tagy: nehoda úmrtí policie letoun

Zdroje: ČTK