Policie dopadla recidivistu, který brutálně znásilnil a zranil ženu

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Z brutálního znásilnění jednapadesátileté ženy v Ostravě policie viní sedmadvacetiletého muže. Při útoku napadené způsobil važná zranění. Jde o recidivistu, který se sexuálního násilí na ženách dopouštěl opakovaně.

Kriminalisté ho obvinili v době, kdy už byl ve vazbě kvůli dalšímu znásilnění. V minulosti byl za sexuální násilí také odsouzen. O dopadení nebezpečného recidivisty informovala mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. 

Brutální znásilnění se odehrálo podle policie 11. září v nočních hodinách. Jednapadesátiletou ženu muž odvlekl do parku Milady Horákové. Žena se neúspěšně bránila a pachatel ji způsobil několik zlomenin. "Měla navíc strach, že muž bude v útoku pokračovat, a navrhla mu proto, že k souloži najdou vhodnější místo. "Muž na nabídku zareagoval, ženě dovolil, aby se oblékla a spolu s ní odcházel z místa činu," uvedla Holčáková.

Utekla na zastávku tramvaje

Oběti se prý podařilo na ulici muži vytrhnout a s prosbou o pomoc běžela k zastávce tramvaje, kde stáli tři lidé - muž a žena okolo padesáti let a pětadvacetiletý mladík. "Lidé na zastávce na volání ženy o pomoc nereagovali a ženu odkázali na veřejný telefonní automat. Oběť pak učinila telefonicky oznámení, byla převezena k ošetření do nemocnice," doplnila Holčáková s tím, že podezřelý z místa odešel. 

Muže dopadl přímo při dalším pokusu o znásilnění psovod ostravské policie, který se vracel z jiného zásahu. U keřů zahlédl muže, který zápasil se ženou ležící pod ním. "Psovod okamžitě zareagoval, podezřelého muže strhnul z oběti a zpacifikoval," popsala mluvčí. Po dopadení kriminalisté zjistili, že muž má na svědomí i znásilnění ze září.

Zdroje: ČTK