Dnes je sobota 6. března 2021., Svátek má Miroslav
Počasí dnes 5°C Polojasno

Pletací komando babiček dokáže s přízí divy

Pletací komando babiček dokáže s přízí divy
Skupina sedmi pletoucích babiček vytvořila model jejich vesnice, na kterém nechybí ikonické stavby, ale ani pošta, obchůdky a množství detailů. Na snímku zleva Sue Cottisová (68), Jeanette Wilsonová (70), Carolyn Ystenesová (70), Margaret Baughanová (73), Sue Couvesová (64) a Sue Pringleová (70) | zdroj: Profimedia.cz

Dva roky trávila sedmičlenná skupinka babiček-pletařek z britského Thrapstonu všechen svůj volný čas nad klubky vlny. Místo oblečků pro svá vnoučata však tentokrát měla vyšší ambice - vytvořit miniaturní pletenou verzi své domovské vesnice. Kromě nejvýznamnějších staveb nechybí ani detaily z běžného života.

Sedmičlenné pletací komando si říká Thrapston Yarn Bombers a nejstarší člence je 93 let. Během svých pletacích dýchánků vytvořila partička více než 15 nejvýznamnějších budov vesnice, včetně 90 let starého městského kina, budovy kostela, pošty či hospody z roku 1790. 

Stavět jen budovy by ale byla nuda, a tak ulice a zahrady kreativní babičky doplnily vtipnými detaily. Na zahrádce hospody tak například popíjí své pivo štamgast s knihou v ruce, pošťák před poštou zrovna vybírá schránku a nechybí ani hasičské auto v akci, případně rybář čekající na svůj úlovek.

Zdroje:
Profimedia.cz, Metro UK

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma