Peake (VV): Ztrapnili jsme se, musíme nést následky

- Aktuality autor: red

Podle místopředsedkyně Věcí veřejných Karolíny Peake byla její strana zveřejněním nahrávky zesměšněna. Vinu prý nese ale pouze tím, že není tak zralá jako zavedené strany.

zdroj: Mediafax

Místopředsedkyně Věcí veřejných Karolína Peake v sobotu nešetřila kritikou do vlastních řad. Véčka jsou podle ní politickými amatéry, které se daří ztrapňovat. Peake to uvedla v otevřeném dopise, který v sobotu rozeslala médiím.

Véčka jako političtí amatéři

"Ano, my, Věci veřejné, jsme političtí amatéři, které se daří ztrapňovat. Například nahrávkami ze soukromých mejdanů. Naše vina - nebo možná spíš naše smůla. Musíme nést následky. Jen bych ráda, aby si někdo položil otázku, jak by asi vypadala tajná nahrávka natočená třeba na dýchánku u pana Kalouska nebo u pana Tluchoře," napsala Peake. Situaci se zveřejněním nahrávky březnového jednání Věcí veřejných přirovnala k praktikám StB.

Věci veřejné jsou ale podle jejich místopředsedkyně na vině také. Výhradně však kvůli své nezralosti. "Ano, Vít Bárta se češe jako Napoleon a kdoví, jestli se podobně občas i necítí. Ale ukradl něco? Prokázala se mu nějaká korupce? Nebo je podezřelý jen z toho, že do politiky investuje vlastní peníze?" obhajuje Víta Bártu Peake.

Véčka nechtějí rovnou sklízet ovoce

Ta zopakovala, že nevěří, že by poslanec a bývalý ministr dopravy Vít Bárta (VV) vstoupil do politiky kvůli ekonomickým ziskům. "Pro takový účel by bylo přece výhodnější vstoupit do některé z etablovaných stran, přispět jí sponzorským darem a pak už jen sklízet ovoce," soudí Peake.

Véčka tak i přes skandály, které otřásly jak existencí této strany, tak celého kabinetu, považuje za adekvátní alternativu k zavedeným partajím.

Peake: Možná se neudržíme na nohou

"Možná se VV kvůli kampani organizované zvenčí a našemu amatérismu neudrží ani na nohou. Pak ovšem neprohrají jen 'vévéčka'. Není totiž vyloučené, že k dalším volbám přijdou třeba jen voliči KSČM," soudí místopředsedkyně strany. Právě ta se přitom v nadcházející volbě šéfa strany bude o tento post spolu s Radkem Johnem a Dagmar Navrátilové ucházet také.

Tagy: peake vv