Dnes je neděle 5. února 2023., Svátek má Dobromila
Počasí dnes -1°C Oblačno

Paroubek ujistil: S Okamurou nejdu. Prý nemá žádný program, zato bujnou fantazii

Paroubek ujistil: S Okamurou nejdu. Prý nemá žádný program, zato bujnou fantazii
Jiří Paroubek | zdroj: Isifa.com

Jak Jiří Paroubek, tak i Tomio Okamura vyvracejí fámy o tom, že by měli spolu spojit síly. V souvislosti s debatami, že by se někteří kandidáti z Věcí veřejných měli objevit na kandidátce Úsvitu přímé demokracie, se totiž před pár dny také objevila informace, že má Okamura zájem i o lidi právě z Paroubkovy strany NS – LEV 21.

Tomio Okamura dnes uvedl, že zájem o spolupráci s jeho Úsvitem přímé demokracie má strana Moravané, Hnutí za přímou demokracii či NS – LEV 21 vedený expremiérem Jiřím Paroubkem,“ napsala některá média tento týden, když se o spolupráci s Věcmi veřejnými začalo hovořit nahlas.

Jenže jak sám Okamura, tak i Jiří Paroubek takovou věc rozporují.

„Hm, že by začínala podprahová antikampaň? Dnes večer byla v hlavních Událostech ČT zpráva a velká grafika, že Úsvit podporují Věci veřejné a Paroubkův NS-LEV 21. Rád bych zdůraznil, že ani Paroubek ani VV nás nijak přímo nepodporují, pouze obě strany, jako jedny z mnoha dalších stran, hnutí a iniciativ, projevily zájem s námi jednat s tím, že podporují náš program a souhlasí s ním a zda-li by mohli jednat o nějaké formě spolupráce,“ napsal dnes Okamura na zeď svého facebookového profilu.

„Přičemž s Paroubkovou NS – LEV 21 vůbec konkrétně o ničem nejednáme a VV jsme stejně jako všem dalším jasně řekli, že ÚSVIT BUDE MÍT ZCELA SAMOSTATNÉ KANDIDÁTKY BEZ JAKÉKOLIV PŘEDVOLEBNÍ KOALICE. Toto platilo, platí a bude platit,“ uvedl dále na svém profilu Okamura.

Stejnou věc pak vyvrátil pro ParlamentníListy.cz i Jiří Paroubek.

Paroubek: My jsme spolu vůbec nehovořili

„Nikdo z vedení strany, tedy ani předseda a ani místopředsedové, s panem Okamurou nejednal a pokud vím, tak ani nikdo ze členů strany. Takže pokud to Tomio Okamura řekl, tak je to jen jeho fantazie. Jestli je v něčem pan Okamura dobrý, tak ve vytváření iluzí a P.R., které šíří do všech světových stran,“ zmínil dnes pro ParlamentníListy.cz Paroubek, který prý fámu o spolupráci s Úsvitem vyvracel i pro jiná média.

„Ona se taková úvaha v médiích objevila, to ano, a proto již včera Mladá fronta Dnes vydala celou moji citaci, že to je nesmysl,“ sdělil dále expremiér.

„Já ale nevím, co bych mohl podporovat na Úsvitu moderní demokracie, nebo jak se jmenuje to Okamurovo hnutí, protože jeho program nikdo nezná. Takže ani není co podporovat a proto nic takového nepřipadá v úvahu,“ pronesl dále Paroubek.

Úsvit nehodláme podporovat

„Sice nevím jistě, jestli takový nesmysl šířil sám Okamura nebo někdo jiný, ale znovu opakuji, že se panem Okamurou nezabývám. My nepodporujeme Úsvit! Tečka,“ dodal Paroubek s tím, že kandidáti NS – LEV 21 budou pouze na kandidátce této strany.

Již dříve v rozhovoru ParlamentníchListů.cz Paroubek uvedl, že jeho strana půjde do voleb s heslem "Střízlivě, jednotně a profesionálně".

„Střízlivě má být vystihnutím toho, že naše politika a program jsou racionální, řekněme, že je i realistický a že taky vše děláme ve střízlivém stavu. Je to tak trochu i nadsázka kupříkladu směrem k panu prezidentovi, jenž někdy upadá do viróz. Jednota je tam zmíněna proto, že když vidím SPOZ a sociální demokracii, jak se tam u nich mydlí, tak u nás se nikdo nemydlí. Profesionalita pak znamená, že se mi podařilo dát dohromady tým třiceti vysoce odborně fundovaných lidí,“ řekl Paroubek.

 

 
Zdroje: