Osobní auto na dálnici D11 na Nymbursku v noci usmrtilo cyklistu

- Aktuality autor: red

Na dálnici D11 u Bříství na Nymbursku v noci na dnešek zahynul cyklista. Porazilo ho osobní auto. Jak se cyklista na dálnici dostal, není známo. Provoz ve směru na Hradec Králové byl téměř pět hodin uzavřen, řekl operační důstojník dálničního oddělení v Poříčanech. Od pátku jde o 18. oběť dopravní nehody.

Osobní auto jelo podle policie v levém jízdním pruhu a najednou se před ním objevil cyklista, který jel v protisměru po dělicím pruhu. "Cyklista na dálnici nemá co dělat, nevíme, jak se tam ocitl," uvedl policista. Řidič osobního vozidla podle něj nebyl zraněn.

Nehoda se stala na 19. kilometru půl hodiny před půlnocí, provoz byl ve směru na Hradec přerušen do 04:20. Policie auta odkláněla na 18. kilometru přes Bříství, zpět na dálnici se vracela na 25. kilometru u Sadské.

Od pátku zahynulo při dopravních nehodách 18 lidí, osm zemřelo v pátek, sedm v sobotu, tři lidé zahynuli v neděli. Mezi sobotními oběťmi kolizí byli i tři cyklisté. Policisté označují konec školního roku a začátek prázdnin za jedno z nejrizikovějších období na silnicích.

Tagy: úmrtí policie cyklista

Zdroje: ČTK