Opoziční zastupitelka podá kvůli opencard trestní oznámení

- Aktuality autor: red

Pražská opoziční zastupitelka Jana Ryšlinková (nezávislá) podá v nejbližších dnech kvůli kauze opencard trestní oznámení na neznámého pachatele. Řekla to na čtvrtečním jednání zastupitelstva.

Podle ní mohl být mimo jiné porušen zákon o zadávání veřejných zakázek nebo zákon o hospodaření s veřejnými prostředky.

Zastupitelka zvažuje i podání k antimonopolnímu úřadu. K vyvození trestní odpovědnosti vyzývala už před tím její kolegyně a bývalá náměstkyně primátora Markéta Reedová. Ta nakonec musela odstoupit z rady a následoval ji i radní za SZ Petr Štěpánek. Nahradili je zastupitelé Ondřej Pecha a Štěpán Šlosár (oba ODS) a rada tak zůstala jednobarevná.

Trestní oznámení ale dosud nikdo nepodal. "Domnívám se, že audit pojmenoval mnoho věcí, o nichž tady všichni spekulujeme, ale nikdy nemáme tolik informací, abychom mohli něco udělat," řekla ČTK a Českému rozhlasu Ryšlinková.

Podle ní mohou být problémy se zadáváním zakázek i u jiných městských projektů.

"Jen orgány činné v trestním řízení jsou schopny dobrat se dalších informací a říci nám, zda k nějakému trestnému činu došlo nebo ne," konstatovala zastupitelka. Projekt opencard podle auditu stál už 888 milionů korun, příjmy byly ale nulové. Náklady podle prověrky neodpovídají stavu, ve kterém se projekt nachází.

Tagy: Praha radní opencard zastupitelstvo

Zdroje: ČTK