Opilý řidič (26) na Přerovsku usmrtil z nedbalosti dva mladé lidi. Stane před soudem

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Přerovští policisté ukončili po roce vyšetřování případ tragické nehody u Ústí na Přerovsku, při které zemřeli dva mladí lidé a další tři lidé utrpěli zranění. Z usmrcení z nedbalosti navrhli obžalovat šestadvacetiletého muže, který podle nich vůz řídil. Podle kriminalistů byl pod vlivem alkoholu. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Při nehodě se terénní auto zřítilo ze srázu do rybníku. 

Smrtelná nehoda (ilustrační foto)

Smrtelná nehoda (ilustrační foto),zdroj: Profimedia.cz

"Policisté v uplynulých dnech spisový materiál ukončili a předali s návrhem na obžalobu muže, který vozidlo řídil. Byl obviněn ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi," uvedla policejní mluvčí. Muž podle policistů řídil vůz pod vlivem alkoholu, hodnotu promile však nesdělili. 

Případem se policisté zabývali několik měsíců. Čekali na řadu znaleckých posudků. Mladík byl obviněn až v prosinci loňského roku, policisté totiž dlouho dokazovali, kdo auto řídil. "Čekali jsme na znalecké posudky. Muselo se prokázat, kdo řídil. Všichni účastníci nehody i vzhledem ke svému zranění tvrdili, že auto neřídili. Na základě posudků jsme to zjistili a muži jsme sdělili obvinění," uvedla tehdy policejní mluvčí. 

Jedná se o nejtragičtější nehodu v Olomouckém kraji za loňský rok

Tragédie se stala loni 20. května časně ráno. Mladí lidé ve věku od 16 do 26 let jezdili v terénním autě značky Nissan po polních cestách a loukách v okolí Ústí. Při tom spadli ze čtyřmetrového srázu do rybníku. 

Na místě zasahovali i policejní potápěči, ale šestnáctiletou dívku a dvacetiletého mladíka se již zachránit nepodařilo. Podle policejní mluvčí další dva lidé byli těžce zraněni, jeden lehce. Utrpěli zlomeniny a pohmožděniny a byli podchlazení. 

V loňském roce šlo o jednu z nejtragičtějších nehod v Olomouckém kraji. Za celý loňský rok zemřelo na silnicích podle policejních statistik 40 lidí. V porovnání s předchozím rokem to bylo o pět lidí méně.

Tagy: autonehoda Přerovsko

Zdroje: ČTK