Opilou žalobkyni, která nadávala strážníkům, bude řešit i Pospíšil

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Krajské státní zastupitelství podalo návrh na zahájení kárného řízení proti kladenské státní zástupkyni Evě Růžičkové. Žalobkyně se podle některých médií opila při polední pauze v restauraci, kde prý odmítla zaplatit účet a nadávala přivolaným strážníkům.

Krajské zastupitelství rovněž požádalo ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS), aby ženu do ukončení kárného řízení zprostil funkce. Řekl to krajský státní zástupce Martin Staněk. 

"Poznatky k jejímu nevhodnému chování vedly k závěru, že z její strany došlo k závažnému porušení pracovněprávních povinností a povinností státního zástupce při výkonu funkce," sdělil Staněk. Zastupitelství po ministrovi požaduje, aby byla Růžičková zproštěna funkce až do pravomocného skončení kárného řízení, které povede Nejvyšší správní soud v Brně. 

Osmačtyřicetiletá žalobkyně se podle některých médií opila minulý pátek při polední pauze v jedné z kladenských restaurací. Podle televize Prima si žalobkyně při obědě dala několik skleniček tvrdého alkoholu a lahev červeného vína. Později se však údajně neměla k placení účtu a do restaurace proto přijela městská policie. Její strážníky prý hrubě urážela. Ženu následně zadrželi policisté.

Tagy: zastupitelstvi pospíšil zalobkyne strážníci nadavky

Zdroje: ČTK