Dnes je pondělí 1. března 2021., Svátek má Bedřich
Počasí dnes 0°C Skoro jasno

Okamura: Fischerova kandidatura na prezidenta je nestydatost

Okamura: Fischerova kandidatura na prezidenta je nestydatost
zdroj: Profimedia.cz

Pověst uhlazeného úředníka potvrdil ve vysílání radia Bonton Jan Fischer, když tvrdil, že si v prezidentské kampani bude počínat slušně. Odmítl populistické a extremistické názory, mezi jejichž nositele zařadil i kandidáta do Senátu Tomia Okamuru.

Ten naopak považuje za nestydatost, že se o funkci hlavy státu uchází člověk, jenž netuší, jak vypadá svět obyčejných lidí.

Obraz uhlazeného úředníka, jemuž není příliš co vytknout, potvrdil bývalý premiér Jan Fischer, když byl hostem radia Bonton. Ve vysílání prohlásil, že by chtěl pozvednout českou politickou kulturu, zároveň ale pro problémy nehodlá nabízet laciná řešení. Naprosto odmítá populistické a extremistické názory a mezi lidi, kteří je prezentují, patří podle něj například i kandidát do Senátu Tomio Okamura.

„Pan Fischer si plete fakta se svými pocity. Je pravda, že se vyjadřuji k mnoha věcem a moje názory a vize si každý může přečíst v novinách, na internetu nebo v mých knihách. Názory pana Fischera na veřejné dění a na problémy naší země nikdo nezná a ani znát nemůže, protože se k nim nikdy nevyjadřoval a nezajímaly ho,“ upozorňuje Tomio Okamura pro ParlamentníListy.cz na to, že o postojích expremiéra k čemukoli se takřka vůbec nic neví.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,140 26,240
USD 21,680 21,820
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma